Яка ціна розробки сайту?
Отже, формулюємо запитання: яка ціна розробки сайту ? Сумніваємося, що Вам коли-небудь хтось прямо і відразу відповів на таке запитання. Зазвичай відповіддю є питання «А який сайт Вам потрібен?», «Вам потрібен сайт-візитка, бізнес-портал чи Інтернет-магазин?» І т.д.
Звичайно, перш ніж питати, скільки буде коштувати розробка сайту, необхідно відповісти на питання « А навіщо мені потрібен сайт? »
Це питання настільки широке, що дозволимо собі розглянути його більш детально .
Перш ніж питати, скільки буде коштувати розробка сайту, необхідно відповісти на питання “А навіщо мені потрібен сайт?”
Зазвичай, ті, хто вперше стикається з проблемою розробки сайту, не уявляє собі, навіщо ж сайт потрібен. Потрібно, щоб сайт просто був, щоб розмістити його на візитках і у рекламній продукції. У такому випадку
Замовник: Скільки коштуватиме сайт ?
Відповідь: Стільки, скільки Ви згідні витратити на його розробку.
Якщо приділити цьому питанню кілька годин, можна здивуватися, наскільки сильний розкид цін на створення сайтів. Починаючи від 500 грн. на красивому сайті з непоганим портфоліо, де на сторінці контактів присутній один мобільний телефон … до 50000 грн. у професійній веб-студії. Виявляється, є навіть безкоштовні движки (не тільки СMS, а навіть Інтернет магазинів, ух-ти!), А син директора якраз цим займається і все обійдеться безкоштовно … Звичайно, це неправильний підхід.
Розглянемо простий приклад:
Замовник: Скільки коштуватиме сайт?
Відповідь: 20000 грн.
Замовник: Дякую, до побачення.
Насправді, все набагато простіше. Перефразуємо питання:
Замовник: Скільки буде коштувати створити інструмент для реклами, донести корисну інформацію про продукцію та послуги потенційним покупцям, вийти на новий ринок продажів, підвищити ці продажі, знайти нових постачальників / партнерів?
Відповідь: 20000 грн.
Замовник: Давайте зустрінемося й обговоримо це докладніше.
Головна помилка при розгляді питання ціни розробки сайту є мета створення сайту. Якщо потенційний клієнт не уявляє собі, навіщо йому потрібний сайт, необхідно детально обговорити з ним цілі та мету створення сайту.
Тоді відповідь на питання «яка ціна розробки сайту?» стає очевидним.
Розробка сайту повинна окупити мету і цілі його створення.
Не варто думати, що малий бюджет розробки сайту це погано. Не варто також думати, що великий бюджет – це добре. Розглянемо кілька прикладів (всі вони засновані на реальному досвіді).
Розробка сайту повинна окупити завдання і цілі його створення
Приклад : фірма N з надання послуг (послуги дорогі і трудомісткі) замовляє розробку сайту, «щоб був». Також наполягає на мінімальному бюджеті, від постановки цілей сайту, аналізу ринку, конкурентів і т.д. відмовляється, у результаті отримуючи звичайний сайт-візитку і абсолютно ніякої реклами. Через кількох місяців, остаточно зневірившись у корисності сайту, отримує непогане замовлення на суму, яка в десятки раз перевищує суму розробки сайту (як говорилося вище, робота дорога і трудомістка). Пізніше виявляється, що цю фірму як підрядника «знайшли» в Інтернеті.
Висновок : Якщо Ваші послуги / товари дорогі і всього декілька продажів дозволить Вам окупити витрати на створення і розкручування сайту – не варто економити.
Приклад : фірма M також замовляє розробку сайту з гарним дизайном і каталогом продукції, але без реклами і просування. Фірма також вкладає гроші в рекламу на радіо і у пресі. У підсумку, після створення сайту, (а продукція фірми, як не дивно, була погано представлена конкурентами в Інтернеті в її регіоні) продажі ростуть. Пізніше виявляється, що джерелом продажів виявився каталог на сайті, а фірма весь цей час приписувала зростання продажів реклами на радіо і продовжувала вкладати гроші в неї, збільшуючи бюджет.
Висновок : Завжди необхідно чітко поставити цілі та завдання створення сайту, провести аналіз ринку і конкурентів, наявність товарів / послуг у мережі, і якщо це вигідно – вкладати гроші в Інтернет рекламу.
Завжди необхідно чітко поставити цілі та завдання створення сайту, провести аналіз ринку і конкурентів, наявність товарів / послуг у мережі
Ви самі легко здатні визначити, скільки коштуватиме Ваш сайт – знайшовши золоту середину між метою, завданнями, цілями і грошима, що він принесе – та бюджетом на його розробку, яким Ви володієте. Подумайте, скільки ви готові заплатити за потенційного клієнта, оцініть можливий прибуток і т.д. Але пам’ятайте, що вклавши мінімум зусиль і коштів у розробку сайту, Ви навряд чи отримаєте хороший результат. Якщо Ваші потенційні клієнти не користуються Інтернетом, якщо Ви не готові інвестувати достатньо в розробку сайту і приділити цьому належну увагу і максимум свого часу – не варто й починати. Але пам’ятайте, що навіть невелика фірма може створити гарний і якісний сайт, розрекламувати свої послуги / товари, що набагато дешевше і ефективніше – реклама в Інтернеті не нав’язується, в більшості випадків потенційні клієнти / покупці шукають інформацію самі. Все це дасть можливість створити імідж солідної фірми і вийти на рівень лідерів ринку в Інтернеті у своєму регіоні / країні.
Теги: вартість сайту, розробка сайту, сайт, ціна розробки, ціна сайту, швидко зробити сайт
1 Комментарий
Вы должны быть зарегистрированы
Розділи Блогу:
Хмаринка тегів:
CakePHP canonical google adwords twitter yandex direct Інтернет магазин Веб-дизайн Реклама сайту Розкрутка сайту аналіз дизайну беклінки вартість сайту внутрішня перелінковка канонізація канонічні посилання контекстна реклама мікроблоги навіщо потрібен сайт переваги інтернет магазину посилання пошук в інтернет пошук по сайту пошук у магазині просування сайту підбір ключевих слів розробка сайту розробка інтернет магазину сайт семантичне ядро сторінка товару фреймворк ціна розробки ціна сайту швидко зробити сайт інформація про товар
почерпнул много нового