Фреймворк для розробки сайтів: CakePHP

Зовсім недавно ми зіткнулися із завданням розробити веб-сайт в стислі терміни з можливістю

  • авторизації користувачів,
  • редагування контенту сторінок,
  • можливістю завантаження файлів / зображень і т.д.,
  • створення для перегляду з сортуванням даних,
  • контактної (або іншої) формою і т.д.

Тобто майже повнофункціональний каталог + міні CMS .
На весь проект виділялося лише 14 днів включно з тестуванням. Постало питання вибору платформи: чи буде це CMS, для якої буде розроблений модуль каталогу, чи це буде каталог з модулем CMS?
Вирішено було піти третім шляхом – т.з. кастом-мейд система, побудована на одному з відомих фреймворків. Залишилося тільки вибрати який. Враховуючи попередній досвід роботи з попередніми версіями фреймворка з милозвучною назвою Kohana ( кохана українською) і пам’ятаючи всі його недоліки було вирішено зупинитися на CakePHP. Чому саме CakePHP?
Перший сайт у видачі Google за запитом “php frameworks” був як не дивно phpframeworks.com з порівняльним аналізом відомих фреймворків. За всіма параметрами CakePHP нас влаштовував, а в табличці перебував на почесному 3 місці:) тому саме він і став платформою для розробки нашого проекту.
Хочемо поділитися з вами враженнями про цей фреймворк.
CakePHP є фреймворком з відкритим кодом для швидкого створення веб-сайтів. CakePHP розпочатий в 2005 році і побудований на принципі MVC архітектури, підтримує active record, сумісний з PHP 4 і 5. Інтегрований CRUD для роботи з джерелами даних, вбудована валідація, обробка даних, засоби підтримки інтернаціоналізації та локалізації, компоненти і хелпери, щоб звести до мінімуму час розробки. CakePHP пропонує командну консоль для автоматичного створення каркасу веб-сайту.

Перше з чого ми починали – RTFM:) перегляд декількох скрінкастів з http://cakephp.org/screencasts і вчитування у документацію на http://book.cakephp.org/
Базовий проект на CakePHP створюється за … 5 хвилин. Саме стільки потрібно щоб створити базу даних, завантажити вихідні коди з Git (git clone git://github.com/cakephp/cakephp1x.git) і виконати команду /cake/scripts/bake
Далі вам буде запропоновано створити модель (model), вид (view) і контролер (controller), що власне і є концепцією MVC. Пройшовши необхідні кроки ми отримуємо базовий проект з можливістю посторінкового перегляду даних з сортуванням і редагуванням контенту. Далі йде “тонка” настройка і модифікація згенерованого коду, яку ми розглянемо в наступному невеликому огляді.

Корисні посилання:

http://cakephp.org

http://www.ibm.com/developerworks/opensource/tutorials/os-php-cake2/index.html

http://planetcakephp.org

http://cakeqs.org

http://groups.google.com/group/cake-php?hl=en (до речі група CakePHP досить активна і відповідь на питання можна отримати навіть протягом кількох хвилин, що є надзвичайно корисним при розробці)

Теги: , , , ,

Нет комментариев

Вы должны быть зарегистрированы

Потрібна розробка сайту, інтернет магазину чи просування сайту?
Дзвоніть (032) 242-33-39 або просто зв'яжіться з нами