Як вибрати хостинг для свого сайта

А як Ви вибирали хостинг для свого сайту? Думаємо, багатьом з Вас при розробці сайту запропонували також заплатити і за хостинг – а значить вибору у Вас не було, взяли те що запропонували. Звичайно, не факт що це поганий або ненадійний хостинг провайдер. Але чи підходить він саме для Вашого сайту?
Як вибрати хостинг

На нашу думку, основний критерій при виборі хостинг провайдера – його надійність. Чим крупніше хостинг провайдер, тим швидше він розбереться з проблемами на Вашому сервері і швидше позбудеться їх. Однак, користуватися тільки «надійністю» при виборі хостера теж неправильно. Давайте розглянемо типи хостингів і типи сайтів, що встановлюються на них.

1. Віртуальний хостинг (shared hosting) – фізично Ваш сайт буде розташовуватися на сервері разом з ще кількома десятками чи сотнями інших сайтів. Не варто відразу відмовлятися від цього варіанту – для початку (наприклад, для нового сайту) це цілком підходить, оскільки сервер спокійно витримає навантаження при низькій відвідуваності сайту (наприклад, до тисячі на день), а Ви в той же час заощадите – такий тип хостингу зазвичай недорогий, і коштує в межах 500 грн. на рік або менше. З іншого боку, якщо Ви плануєте активну рекламну кампанію, і відвідуваність Вашого сайту може зрости в десятки разів (хоч і ненадовго) то сервер, швидше за все, не витримає – а значить витрати на рекламу будуть неоправдані.

2. Віртуальний виділений хостинг (Virtual Dedicated Server) – те ж саме, що і віртуальний сервер, але фізично сервер обслуговує не сотні і тисячі сайтів, а одиниці або десятки. Це дозволить Вам приймати більше відвідувачів на Ваш сайт, але при цьому буде дешевше від справжнього виділеного сервера. Ще одна перевага в порівнянні з віртуальним хостингом – повний контроль над настройками і ПО, що для середніх проектів дуже важливо. Віртуальний виділений сервер обійдеться в кілька разів дорожче простого віртуального хостингу.

3. Виділений сервер (Dedicated Server) – справжній фізичний сервер, встановлений в дата-центрі провайдера підходить для більш серйозних проектів. Можна скористатися як серверами хостинг провайдера, так і встановити свій – ця послуга називається colocation. Виділений сервер обійдеться недешево – мінімум від 500 грн. на місяць, але зате Ви зможете не переживати, що через раптове навантаження на інший сайт розташований на Вашому сервері і Ваш сайт вийшов з ладу. Виділений сервер повністю Ваш.

4. Кластерний хостинг – самий сучасний варіант для проектів середнього рівня відвідуваності. Для великих проектів з багатотисячною відвідуваністю він не підійде, але підтримувати навіть дуже великі ресурси з його допомогою можна. Основна перевага кластерного хостингу – у можливості платити тільки за спожиту процесорну потужність і не боятися відмови сайту під потоком відвідувачів. Було 10 відвідувачів – заплатіть мінімум, 10000 – більше (залежить від тарифів конкретного хостинг провайдера). Хоч це ще не найпоширеніше рішення, але для проектів з можливою або періодичної високою відвідуваністю такий хостинг дуже перспективний. Вигідніше просто заплатити більше за потік відвідувачів, ніж орендувати виділений сервер в період збільшення відвідуваності.

Тому при виборі хостингу пам’ятайте про його різновиди. Якщо Вам пропонують хостинг, обов’язково уточніть його тип і основні параметри, а заодно взнайте і назву хостинг провайдера.

Теги: ,

Нет комментариев

Вы должны быть зарегистрированы

Потрібна розробка сайту, інтернет магазину чи просування сайту?
Дзвоніть (032) 242-33-39 або просто зв'яжіться з нами