Стартап: будь готовий, що твою ідею скопіюють. Немає ідеї для стартапу? Скопіюй її!

У вересні 1993 вийшла перша версія інтернет браузера – Мозаїка, яка незабаром переросла в дуже популярний веб-браузер «шкаф» – Навігатор Netscape. Десять років по тому, Netscape здав позиції, а Internet Explorer сміливо зайняв основний ринок веб-браузерів. Якщо поглянути на ситуацію сьогодні – Internet Explorer «пихкає» позаду конкурентів – Firefox, Chrome, Safari. Як же вийшло так, що компанія з усіма «картами» на руках втратила потенціал?

Стартап і плагіат

Сила плагіату

Час комп’ютеризації приніс із собою час «копіювання». Будь-яку інформацію, починаючи від документів, фотографій, музики і фільмів, можна скопіювати. І коштуватиме це буде рівно ніц. З іншого боку, вік Інтернету приніс можливість будь-кому, придумавши цікаву ідею перевірити її на практиці. З іншого боку, він також дав можливість будь-кому, що не володіє такою ідеєю взяти чужу і також перевірити її на практиці.

У «оффлайн» бізнесі, швидше за все, Вам знадобиться пристойна сума грошей для початку бізнесу. У великий бізнес взагалі практично неможливо пробитися «новачку» – візьміть, наприклад, телекомунікації. Інша справа, Інтернет. Взяти ідею з Інтернету, клонувати її і спробувати вибитися – коштує в сотні разів дешевше. Не варто забувати, що такі гіганти як Facebook, Twitter, PayPal – всі приклади «крадених» ідей. Якщо задуматися, то і Google в їх числі.

Так що ж робити?

Відповідь проста. Якщо Ваша ідея цікава, гарна – будьте готові до того, що її скопіюють. З іншого боку, якщо Ви помітили гарну ідею – Вам варто спробувати скопіювати її. Подумайте – хороші ідеї поширюються дуже швидко, швидше ніж чутки, а значить – Ви неминуче будете скопійовані, а значить у Вас будуть конкуренти. Можливо, якщо Ви – молодий стартап – Вас вже зараз копіюють. І якщо вони постараються – у Вас, можливо, з’являться проблеми.

Як вчинити?

По-перше, не варто опускати руки. Зрештою, якщо Вас скопіювали – значить Ваша ідея дійсно хороша. Ви – інноватор, гуру, Ви попереду. З іншого боку – готуйтеся битися «до останнього». Зберіть все, що придумали на цей момент, «відштурмуйте» ідею і розвивайте її далі. Подивіться на те, як Вас копіюють. Зазвичай, плагіатори додають у клон щось нове, освіжають ідею, і часто ці нововведення приживаються. Згадайте, як Опера додала в інтерфейс браузера вкладки – «таби». Firefox не відставав і теж додав вкладки, тому що користувачам вони подобалися. Internet Explorer впирався, аж до 7 версії. Коли вийшов Chrome – вкладки в браузері вважалися звичайною справою. Скористайтеся нововведеннями своїх «клонів» у своєму стартапі.

Але цього ж не досить?

Звичайно. Зрештою, не варто покладатися на унікальність своєї ідеї, на зовнішній вигляд, наданий сервіс і т.д. Завжди знайдеться більш велика «риба» – хтось більш розумний, хто зможе взяти Вашу ідею і реалізувати її більш успішно. Chrome наступає Firefox’у на п’яти своєю швидкістю і мінімалістичний дизайном. Чи буде Firefox 4 ще краще? Виходить – якщо у Вас немає чим «зачепити» своїх користувачів – Ви підете на дно.

Так в чому секрет?

На щастя, те чого практично не можна скопіювати – це Вашу можливість дати Вашим користувачам те, що вони хочуть. Поки Ви будете розуміти і задовольняти побажання Вашій аудиторії – Ви будете попереду будь-якого Вашого «клону». Запам’ятайте головне – коли Ви будете займатися поліпшенням Вашої ідеї і важко працювати, не забувайте про те, що справді «тримає» Вас попереду – турбота про своїх користувачів.

Теги:

Нет комментариев

Вы должны быть зарегистрированы

Потрібна розробка сайту, інтернет магазину чи просування сайту?
Дзвоніть (032) 242-33-39 або просто зв'яжіться з нами