Рішення проблеми дубльованого контенту за допомогою мета тегу canonical

Oдвічну проблему всіх SEO-шників – проблему дубльованого контенту тепер можна вирішити набагато простіше – за допомогою нового мета тегу canonical , підтримуваного google, yahoo та Live. Уникнути її можна було і раніше – скористатися перенаправленням 301, створенням правильної карти сайту і т.д. Тепер це стало набагато простіше. На приклад, є сайт з наступними, по суті, однаковими сторінками одного і того ж товару:

http://www.mysite.com/products/ibm-notebook-c420.html
http://mysite.com/products/ibm-notebook-c420.html
http://www.mysite.com/index.php?prod=ibm-notebook-c420&cat=320
http://mysite.com/products/ibm-notebook-c420.html?sessionid=3fcg67lamd6wrpk54

З точки зору пошуковика, ці сторінки ідентичні . Думаємо, Вам би хотілося точно знати, яка сторінка буде показана в пошуковику , щоб розкрутити саме її. До того ж, Вам би хотілося використовувати в результатах пошуку першу сторінку з наглядним і простим посиланням.

Все це швидко і ефективно реалізується за допомогою нового мета тегу canonical .
Якщо потрібно зробити сторінку http://www.mysite.com/products/ibm-notebook-c420.html основною для цього товару, додайте елемент <link> з атрибутом rel = “canonical” у розділ <head> неканонічних сторінок. Наприклад

<link rel="canonical" href="http://www.mysite.com/products/ibm-notebook-c420.html">

Додайте цей тег в розділ <head> сторінок з неканонічними посиланнями:
http://mysite.com/products/ibm-notebook-c420.html
http://www.mysite.com/index.php?prod=ibm-notebook-c420&cat=320
http://mysite.com/products/ibm-notebook-c420.html?sessionid=3fcg67lamd6wrpk54

Тепер пошукові системи будуть знати, що всі ці сторінки є канонічними до головної сторінки http://www.mysite.com/products/ibm-notebook-c420.html

Правильне використання нового тега canonical може значно поліпшити вагу сторінок товару для Інтернет магазинів. Тільки подумайте, скільки різних посилань у Вашому Інтернет магазині веде на одну й ту ж саму сторінку товару. Вказавши канонічний адресу Ви збільшите вагу основної сторінки товару , а значить покращиться видача пошуковиків, і Ваша конверсія.

Р.S. На жаль, канонізувати можна лише сторінки в межах одного доменного імені. Тобто вказати, що дана сторінка є копією сторінки, розташованої на іншому домені поки не вийде. Пошуковик рунету Яндекс поки що теж не враховує даний тег.

Теги: , , ,

Нет комментариев

Вы должны быть зарегистрированы

Потрібна розробка сайту, інтернет магазину чи просування сайту?
Дзвоніть (032) 242-33-39 або просто зв'яжіться з нами