Помилка 404: як правильно оформити таку сторінку?

Помилка 404 – це помилка, яка видається на запит неіснуючої сторінки на сайті. Сторінка 404 – сторінка, яка повідомляє про цю помилку користувачеві. Щоб швидко зрозуміти, що ж це таке і як воно виглядає – наберіть в адресному рядку браузера http://www.<Ваш сайт>.Com/<будь-який текст>. Вам подобається, як виглядає Ваша сторінка 404? Ви б залишилися на Вашому сайті, якщо потрапили б на таку сторінку?

Причин, чому користувачі потрапляють на цю сторінку, може бути декілька: непрацююче посилання (файл видалено, не існує і т.д.), невірно набрана адреса (приклад вище), старе посилання пошуковика (інформація вже оновилася), переїзд сайту на ” новий двигун”, що змінило усі адреси сторінок сайту, і т.д.

Стандартні сторінки 404 виглядають по різному, і залежить це від програмного забезпечення сервера, до якого Ви звертаєтесь. Однак спільне у всіх стандартних 404 сторінок одне – вони не несуть ніякої корисної інформації для користувача. Це призводить до того, що відвідувач просто залишає такий сайт.

Правильно оформлена сторінка 404 дозволить Вам утримати відвідувачів на Вашому сайті, зацікавить його а можливо навіть видасть необхідну йому інформацію. Які правильно оформити сторінку 404?

  1. Не приховуйте від користувача, що сторінку не знайдено – чітко повідомте про це, але в доброзичливому тоні
  2. Чітко вкажіть, якої сторінки немає. Можливо, користувач помилився, і  він ймовірніше помітить помилку на сторінці, ніж дрібний шрифт адресної строки браузера
  3. Постарайтеся зберегти дизайн сторінки в стилі Вашого сайту. Обов’язково відобразіть стандартну навігацію.
  4. Виведіть посилання на схожу або альтернативну інформацію, якщо це можливо. Наприклад, в інтернет-магазині можна використовувати словник друкарських помилок, якщо користувач помилився (як ми описували у статті про пошук в інтернет магазині)
  5. Якщо визначити схожу інформацію складно, виведіть посилання на популярні розділи Вашого сайту.
  6. Обов’язково відобразіть пошук по сайту, якщо такий є.
  7. Подбайте про те, щоб сервер видавав правильний 404 код помилки при запиті неіснуючої сторінки. Це виключить індексування вашої нової сторінки 404 пошуковими системами.
  8. По можливості, дозвольте користувачам повідомити Вам про цю помилку, наприклад за допомогою короткого контактної форми.
  9. Використовуйте доброзичливий дизайн і тон у зверненні до користувача.
  10. Приклади цікавих сторінок 404:

Теги: ,

Нет комментариев

Вы должны быть зарегистрированы

Потрібна розробка сайту, інтернет магазину чи просування сайту?
Дзвоніть (032) 242-33-39 або просто зв'яжіться з нами