20 способів поліпшити пошук в Інтернет-магазині: частина 1

Даний огляд є результат об’єднання всіх добрих сторін пошуків в Інтернет магазинах, і його необхідно використовувати як відправну точку для поліпшення якості пошукової системи Інтернет магазину.

Будь-який господар будь-то маленького, будь-то великого Інтернет магазину знає, що сама відвідувана сторінка його сайту – сторінка пошуку. Хоча багато хто, зайшовши в статистику відвідуваності, може виявити зовсім протилежне.

З усією сміливістю можу заявити – якщо у Вашому Інтернет магазині сторінка пошуку не в top 3 по відвідуваності – значить пошук у Вас, м’яко кажучи, «слабенький». Поліпшивши і оптимізувавши пошук, Ви зможете не тільки доставити задоволення користувачеві, але й рішуче підвищити продажі.

Перш ніж почати, проаналізуйте «свій» пошук, відповівши на кілька простих запитань

1. Як точно видаються результати пошуку на моєму сайті? Чи відповідають вони запиту? Чи існує параметр «релевантність»?
2. Чи можу я «відфільтрувати» результати пошуку по моделі, виробникові, параметрам, наявності на складі і т.д.? Чи можу я застосувати кілька фільтрів одночасно?
3. Що відбувається, якщо я помилився в назві (друкарська помилка, неправильне написання)? Чи є підказки?
4. Видає чи пошук «схожі» результати за змістом, наприклад «плеєр» – «програвач»?
5. Чи можу я відсортувати результати пошуку за назвою, ціною, виробником і т.д.?
6. Що видає пошук у випадку, коли збігів не знайдено?

Якщо більшість відповідей позитивні, а Ваш пошук працює швидко і стабільно – вітаємо, Ви на вірному шляху. Для тих, хто не зміг відповісти позитивно на якесь питання, розглянемо кожне з них окремо детальніше.

Точність / відповідність

1. Постарайтеся, щоб результат пошуку по максимуму відповідав пошуковій фразі.
Для магазинів з великою кількістю товару це не повинно стати проблемою, все залежить від «пошукового движка». Нерідко магазини з невеликою кількістю товару використовують союз «або» в пошукових фразах замість «і»: наприклад, на запит «телевізор Samsung» видаються суміщені результати запитів «телевізор» і «Samsung» – це дасть Вам можливість уникнути показу сторінки «Нічого не знайдено» – але змусить потенційного покупця переглядати не цікаві для нього результати, що в більшості випадків змушує нервувати і йти на пошукову систему, а значить і піти з Вашого сайту. Досягніть точності – нехай пошукова фраза «Samsung 21 дюйм» покаже тільки 21-дюймову продукцію – ніхто не забороняє вам показати як 21-дюймові телевізори, так і 21-дюймові монітори.

2. Показуйте результати, найбільш відповідні результатами пошуку на початку списку
Так, за фразою «морозильна камера», покажіть всі наявні морозильні камери спочатку списку, а тільки потім холодильники з морозильними камерами. Нерідко Інтернет магазини показують найбільш продавані товари першими. Ця техніка, можливо, і виправдовує себе, але будьте впевнені, що показуєте найбільш продавані «морозильні камери», а тільки потім найбільш продавані холодильники – і завжди давайте можливість покупцеві вибрати критерій сортування / фільтрації результатів.

3. Якщо в результатах пошуку товари розділені за категоріями, показуйте найбільш відповідні категорії першими
Так, на попередній запит «морозильні камери» перша категорія повинна бути «морозильні камери», наступна «холодильники», потім «автомобільні холодильники» і т.д.

4. Якщо в результатах пошуку товари розділені за категоріями, показуйте список товарів з прямими посиланнями на сам товар
Нерідко пошукові результати «запрошують» нас подивитися всю категорію даного товару. Переконайтеся, що результати пошукового запиту показують список продукції з прямими посиланнями на сторінку товару. Так, на запит «домашній кінотеатр Samsung», не змушуйте потенційного покупця переглядати категорію «домашні кінотеатри» або «телевізори Samsung» заново. Покажіть йому знайдені товари, і одночасно дайте можливість переглянути категорію товару повністю за допомогою посилання.

5. Якщо запит точно відповідає категорії або товару, можете автоматично направити користувача на відповідну сторінку або розділ
Іноді користувачі вводять або занадто прості, або складні пошукові запити. Якщо запит простий і точно збігається з категорією товару на Вашому сайті – сміливо перенаправляйте його на цей розділ. Приміром, Ви торгуєте комп’ютерною технікою, але в розділі ноутбуки у Вас є окремий складний модуль підбору ноутбуків за параметрами. У випадку запиту «ноутбук Samsung» буде логічним перенаправити покупця в розділ «ноутбуки / Samsung», або в розділ «ноутбуки» з обраним фільтром «Samsung».
Якщо ж запит збігається з назвою товару на 98% відсотків і більше – можете перенаправити покупця відразу на сторінку товару, при цьому обов’язково проінформуйте його про це, давши можливість продовжити пошук за допомогою окремого посилання. Таку техніку також можна використовувати у великих Інтернет-магазинах, перенаправляючи покупців з простими запитами на відповідний піддомен (а можливо і домен) вузьконаправленого розділу магазину.

Помилки / друкарські помилки / співзвучність

6. Аналізуйте звичайні помилки / друкарські помилки пошукових фраз у Вашому магазині. Покажіть покупцеві результати для правильного написання фрази
Покупці нерідко роблять помилки та похибки. Сміливо використовуйте їх у своїх цілях! Будьте впевнені, що покупець, який шукав «телефон Sony Erricson k450» знайде саме «Ericsson», нехай навіть він написаний з помилкою! «Спеціальні можливості» операційних систем не всесильні, а людей зі слабким зором не так мало.

7. Якщо в пошуковій фразі допущена помилка, вкажіть на неї покупцеві. Покажіть результати як для неправильної, так і для правильної версії фрази.
Це приверне увагу покупця до помилки, але не змусить його покинути Ваш магазин, отримавши результат «нічого не знайдено». Так, хорошим тоном було б показати такий результат для пошукового запиту «телефон Sony Erricson k450»:
за запитом «телефон Sony Erricson k450» – знайдено результатів – 0.
Можливо, Ви мали на увазі «телефон Sony Ericsson k450» – знайдено результатів – 5, список товарів.

8. Дозволяйте різні знаки пунктуації, скорочення, множину слова, варіанти написання фрази
Переконайтеся, що знаки пунктуації, скорочення, множина слова й інші варіанти написання пошукової фрази не впливають на результати пошукового запиту. На приклад, запити «принтер HP-440», «Hewlett Packard 440» і «Hewlett-Packard 440» повинні видавати однаковий пошуковий результат шуканого принтера.

Теги: ,

Нет комментариев

Вы должны быть зарегистрированы

Потрібна розробка сайту, інтернет магазину чи просування сайту?
Дзвоніть (032) 242-33-39 або просто зв'яжіться з нами